PROGRAM ERASMUS+
STAŻ ZAGRANICZNY – OK. TO SIĘ LICZY
Staż zagraniczny zrealizowany dla uczniów Zespołu Szkół im. Króla Władysława Jagiełły w Lidzbarku na półwyspie Peloponez w Grecji, w malowniczej miejscowości Tolo w kwietniu 2023 r.
Podczas stażu uczniowie zdobyli nowe umiejętności i doświadczenie zawodowe, pracując m. in w firmach zagranicznych. Pozwoliło im to poznać specyfikę działalności poszczególnych prac wykonywanych w ich zawodach w nowym otoczeniu, jednocześnie poprawiając umiejętności językowe.
Uczniowie w trakcie projektu poznali m. in. sztukę starożytną, miejsca archeologiczne Asini, starożytne Mykeny, starożytne Epidavros, miasto Nafplio.
Brali udział w zbieraniu plastiku i oczyszczaniu okolicy z nieczystości. Poszerzyli swoją świadomość kulturową oraz zwiększyli wiedzę w zakresie ochrony środowiska.

Uzyskane rezultaty
30 uczniów oraz 4 członków kadry dydaktycznej zwiększyło umiejętności językowe
(język angielski branżowy oraz język grecki)
30 uczniów zwiększyło umiejętności praktyczne i doświadczenie zawodowe w europejskiej firmie,
30 uczniów nabyło nowe doświadczenie pracy na zagranicznym rynku,
30 uczniów podniosło kompetencje zawodowe, kulturowe i społecznie dzięki uczestnictwie w stażu.
30 uczniów nabyło świadomość w zakresie ekologii i dbania o środowisko naturalne, tolerancji i wspólnoty europejskiej,
Wyrównano szanse edukacyjne uczniów naszej szkoły poprzez dołączenie do społeczności europejskiej.
Umiędzynarodowienie szkoły. Wymiana doświadczeń z partnerami zagranicznymi.