Zespół Szkół im. Króla Władysława Jagiełły w Lidzbarku

Biblioteka Szkolna

Biblioteka szkolna zaprasza w godzinach:

Poniedziałek 8:00 – 15:00

Wtorek 8:00 – 15:00

Środa 8:00 – 15:00

Czwartek 8:00 – 15:00

Piątek 8:00 – 13:25

Jeśli chcielibyście Państwo skorzystać w późniejszych godzinach, prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły (23 696-15-15). Zachęcamy do wypożyczania nowości wydawniczych, które zostały zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Nasz księgozbiór jest dość pokaźny, każdy coś znajdzie dla siebie.

Nasza biblioteka współpracuje z Powiatową Biblioteką Pedagogiczną w Działdowie. Gdybyście Państwo chcieli skorzystać i wypożyczyć książki z tej biblioteki, prosimy o kontakt. Jakim księgozbiorem dysponuje biblioteka można sprawdzić, wchodząc na stronę internetową  www.pbpdzialdowo.pl, (mail: pbp.wypozyczalnia@gmail.com).

Zasoby do pracy samodzielnej

Na czas zamknięcia szkół, ale nie tylko, wskazujemy uczniom zastępstwa, gdzie mogą znaleźć darmowe książki, lektury. Poniżej przedstawiamy wybór bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych (lub prawie darmowych) ebooków.

https://wolnelektury.pl/

https://lektury.gov.pl/

https://polona.pl/


https://www.legimi.pl/

Serwis przygotował 20 tytułów dedykowanych uczniom w różnym wieku. Każdy może wybrać jedną darmową książkę. Wystarczy wpisać na stronie Legimi kod czytamy, a następnie zarejestrować się w serwisie Legimi i pobrać aplikację. Po zalogowaniu w niej lektura znajdować się będzie na wirtualnej półce. Kod wykorzystać można do 31 marca 2020, ale książka będzie przypisana do konta bez ograniczeń czasowych

https://www.empik.com/empik-premium

Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a. Jak skorzystać z promocji?

  1. Na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.

  2. Otrzymany kod wprowadź na stronie: https://www.empik.com/premium/kupon

  3. Zarejestruj się lub zaloguj (jeżeli masz już tam konto) na empik.com.

  4. Aktywuj usługę Empik Premium.

  5. Pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się.

    Nie jest wymagane podanie danych karty kredytowej i po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami.

http://www.publio.pl/ 

Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Jednak są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.

Wydawnictwo SQN – Ebook za złotówkę

https://www.wsqn.pl/oderwij-sie-od-internetu-i-siegnij-po-dobra-ksiazke-ruszamy-z-akcja-odrywka/ 
Wydawnictwo SQN przez 14 dni będzie oferowało jeden ebook dziennie za złotówkę. Adresy sklepów to SQNStore.pl oraz LaBotiga.pl

Biblioteki cyfrowe, wolny dostęp

Jagiellońska Biblioteka Cyfrowa 
Europeana
Federacja Bibliotek Cyfrowych
Polska-poezja.pl
Biblioteka.pl

Sprawdź także

Współpracujemy z

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu wydajniejszego korzystania z niej.
Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. W każdej chwili możesz dokonać zmian w ustawieniach swojej przeglądarki.

Copyright © 2021
Zespół Szkół im. Władysława Jagiełły w Lidzbarku