Zespół Szkół im. Króla Władysława Jagiełły w Lidzbarku

logo Niepodległa

Rok dla Niepodległej

Realizowane  działania w szkole w ramach obchodów 100 lecia Niepodległości Polski

31 październik 2017  – KONKURS PLASTYCZNY „NIEPODLEGŁA”

Z okazji obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nauczyciel historii Piotr Czajkowski zorganizował konkurs plastyczny „Niepodległa”. Celem było kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży oraz rozwijanie kreatywności, fantazji i wyobraźni plastycznej w odniesieniu do  historii Polski w przestrzeni czasowej  od 1918 do 2018 roku.

8 listopada 2017 –  PRELEKCJA „JESZCZE POLSKA NIE  ZGINĘŁA”

Udział uczniów ZS Lidzbark w prelekcji „Jeszcze Polska nie zginęła”, wygłoszonej przez redaktora Piotra Subarczyka (pracownik Biura Edukacji Narodowej IPN). Impreza zorganizowana przez Stowarzyszenie „Pamięć i Tożsamość” z Działdowa.

9 listopada 2017 – APEL  – 99 ROCZNICA NIEPODLEGŁOŚCI

Uczniowie klasy IA i IIA pod opieką nauczyciela historii  przygotowali montaż słowno-muzyczny z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość połączona była z tradycyjnym ślubowaniem klas pierwszych oraz obchodami Święta Patrona Szkoły.

15 listopada 2017 – WYSYŁAMY KARTKI NA 100 LECIE NIEPODLEGŁEJ
PROMOCJA NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Mamy Niepodległą! to ogólnopolska akcja społeczna organizowana przez Fundację Rodziny Józefa Piłsudskiego oraz Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Od pierwszej edycji akcji partnerem strategicznym jest Poczta Polska S.A. Uczniowie technikum organizacji reklamy rozesłali do mieszkańców Lidzbarka i okolic 100 kartek promujących wiedzę na temat odzyskania przez Polskę niepodległości. Wykonano projekt pieczęci – 100 lat Niepodległości…

10 kwietnia 2018 – KONKURS „DLA NIEPODLEGŁEJ” 

Uczniowie ZS Lidzbark wzięli udział w wojewódzkim konkursie szkół średnich „DLA NIEPODLEGŁEJ”, organizowanym przez delegaturę IPN w Olsztynie i Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie. Wysłane zostały prace plastyczne związane były  z 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

Współpracujemy z

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu wydajniejszego korzystania z niej.
Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. W każdej chwili możesz dokonać zmian w ustawieniach swojej przeglądarki.

Copyright © 2021
Zespół Szkół im. Władysława Jagiełły w Lidzbarku