List  otwarty  Andrzeja  Piątkowskiego

– ustępującego ze stanowiska  dyrektora

Zespołu Szkół im. Króla Władysława Jagiełły w Lidzbarku
w latach 2006-2022

„Celem naszych czynów powinno być czynienie dobra”

Platon

Szanowni Rodzice, Uczniowie, Pracodawcy, Przyjaciele

Drodzy nauczyciele i pracownicy szkoły

Z dniem 31.08.2022r   dobiega końca moja praca dyrektora na rzecz społeczności szkolnej Zespołu Szkół im. Króla Władysława Jagiełły w Lidzbarku. W moim życiu następuje nowy rozdział – powrót do wspaniałej roli nauczyciela / wychowawcy, co sprawiało i sprawia mi największą satysfakcję. Sam kontakt z młodzieżą i ich otwartością, prawdomównością, szczerością  był zawsze wyznacznikiem podejmowanych na ich rzecz działań.

Życie tak jest stworzone, że każdą czynność wykonuje się po raz pierwszy i po raz ostatni.  Dziś mając na uwadze wynik postępowania  konkursowego na stanowisko dyrektora ZS w Lidzbarku, w skład którego od 1 września 2022 wchodzą  – BS Ist, LO, Technikum  – ustępuję ze stanowiska usatysfakcjonowany osobistymi sukcesami jak i sukcesami szkoły, jej wizerunkiem
i przeświadczeniem, że to co realizowałem na rzecz szkoły nie zostanie mi nigdy odebrane.

Wraz z całym dotychczasowym gronem pedagogicznym pozostawiam szkołę z zadowalającymi wynikami z egzaminu maturalnego czy też z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje
w zawodzie. Ważna jest również rozwinięta  baza dydaktyczna i wyposażenie szkoły z różnych projektów na kwotę 350tys.zł

Ale najważniejsza była i pozostanie  dla mnie inwestycja w uczniów  technikum czy branżowej szkoły. W perspektywie ostatnich 14 lat pozyskałem ze środków EFS  2,6 mln zł celem rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli. Ostatni projekt to  „Zawodowcy z Zespołu Szkół w Lidzbarku”  realizowany w latach 2019-2022 o wartości 1 034 785zł  realizowany z Fundacją „STIWEK”
/ koordynatorem K. Zaunar/.

Erasmus+ czyli staże zagraniczne w roku 2022 oraz w 2023  dla uczniów technikum w Grecji
to ogromny sukces  –pozyskałem we współpracy z Polsko-Grecką Izbą Przemysłowo-Handlową /koordynator B.Geresz/ –   120 tys. euro.

I najważniejszy sukces dla mnie i nauczycieli:  22  miejsce  technikum w województwie warmińsko-mazurskim i  1 miejsce  w Powiecie Działdowskim w rankingu  PERSPEKTYWY 2022.

Szanowni  Państwo

Droga Młodzieży

Dziękuję za wspólne dostrzeganie problemów szkoły i potrzeb wszystkich uczniów. Przyjmijcie wyrazy mojej wdzięczności i szacunku za wszelki rodzaj współpracy, za działania wspierające proces edukacyjny i opiekuńczo-wychowawczy szkoły. Dobro każdego ucznia i jego pomyślny rozwój był moim najważniejszym celem.

Mam świadomość, że pozostawiam szkołę w bardzo dobrej kondycji uzupełniając moją skromną cegiełkę w zakresie funkcjonowania szkoły przez ostanie szesnaście lat.  Podkreślić należy, że uczniowie osiągają wysokie i dobre wyniki kształcenia, odnoszą sukcesy w różnorodnych konkursach i zawodach. Uważam, że nasi uczniowie mają poczucie bezpieczeństwa, godności i są dobrze przygotowywani przez nauczycieli i wychowawców do podejmowania dalszych wyborów życiowych.  Nie bez znaczenia pozostaje rola wielu nauczycieli – odpowiedzialnych
i zawsze oddanych uczniom.  Większość z nich to ludzie wielkiego serca, wykazujący troskę
i zaangażowanie we wszechstronny rozwój uczniów.

Ten kapitał – kapitał ludzki przyszłych pokoleń – będący najważniejszym, niewątpliwie trzeba wspierać.  Pozostawiam do kontynuacji rozpoczęte już przeze mnie projekty – Aktywna Tablica dla BS Ist oraz dla Technikum, Erasmus+ na rok 2023 dla technika budownictwa, technika reklamy, technika organizacji turystyki – mając nadzieję na dalszy rozwój szkolnictwa zawodowego w naszej lokalnej społeczności. Z ostatniego osobistego wyróżnienia Kuratora Oświaty w Olsztynie, jakim była propozycja powołania mnie do Rady Dyrektorów Szkół Branżowych przy Warmińsko-Mazurskim Kuratorze Oświaty niestety nie mogę skorzystać, gdyż już nie będę dyrektorem.

Wszystkim raz jeszcze za wszystko dziękuję. Uczniom dodatkowo życzę szkolnych
i osobistych sukcesów. A naszej szkole – nieustannego rozwoju, wysokiego poziomu wiedzy
i międzyludzkiej serdeczności. Moja służba na stanowisku dyrektora dobiegła końca – wyrażam nadzieję, że był to czas w pełni wykorzystany na poprawę jakości procesów dydaktyczno-opiekuńczych, ciągłego doskonalenia wizerunku szkoły oraz wzbogacania jej bazy –
a w szczególności na rozwój każdego ucznia.

Łącząc wyrazy szacunku

Wasz Dyrektor