W ramach Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”  będącego częścią Polskiego Ładu zorganizowana została dla uczniów Technikum  wycieczka szkolna do Torunia.

Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

Większość kosztów sfinansowano w ramach wsparcia otrzymanego z MEiN (80%), resztę stanowił wkład własny Powiatu Działdowskiego (20%). Dzięki temu uczniowie nie ponieśli żadnych kosztów.    W wycieczce uczestniczyli uczniowie Technikum Zespołu Szkół im. Króla Władysława Jagiełły w Lidzbarku.

Celem wyjazdu były miejsca wskazane w wykazie punktów edukacyjnych w programie „Poznaj Polskę”. Uczniowie zwiedzili między innymi Stare Miasto w Toruniu oraz Park Pamięci Narodowej. Poza tym  zwiedzili zamek w Golubiu-Dobrzyniu, a także Park Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939.  Całości atrakcji dopełniał seans filmowy w Cinema City oraz oczywiście obowiązkowo – MacDonalds! :))

Każdy znalazł coś dla siebie w trakcie wyjazdu i wszyscy wróciliśmy zadowoleni.

Opiekunami wycieczki byli nauczyciele Zespołu Szkół, panie Wioletta Warlikowska i Martyna Wilimska oraz panowie Radosław Watemborski i Tomasz Lewandowski.