Podsumowanie projektu w ZS w Lidzbarku
,,STAŻ ZAGRANICZNY – OK. TO SIĘ LICZY”
GRECJA 08.05.2022-21.05.2022

Uczniowie ZS w Lidzbarku w zawodach technik reklamy i technik organizacji turystyki odbyli praktyki zawodowe w Grecji. W ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ można uczyć się za granicą, wziąć udział w zagranicznej mobilności zawodowej lub realizować międzynarodowe projekty edukacyjne. Głównymi celami projektu było nabycie kwalifikacji i umiejętności zawodowych uczniów kształcących się w określonych profilach, a także podwyższenie kompetencji językowych w zakresie języka angielskiego branżowego, rozwinięcie umiejętności społecznych, osobistych i kulturowych, wdrażanie do mobilności i swobodnego poruszania się po rynku pracy oraz przygotowanie młodzieży do wejścia na współczesny rynek pracy.
Oprócz zajęć o charakterze zawodowym uczniowie mieli okazję odpocząć w hotelu Giannoulis, położonym na Riwierze Olimpijskiej nieopodal miejscowości Paralia.  W czasie wolnym od nauki praktykanci zwiedzali miejsca ważne dla kultury greckiej, m.in. drugie co do wielkości miasto greckie Tesaloniki oraz Meteory, jedno z najbardziej niesamowitych miejsc w Europie, gdzie znajdują się zawieszone w chmurach klasztory. Odwiedzili także urocze miasteczko Litochoro, wąwóz Enipeas i jego wspaniałe wodospady z krystalicznie czystymi stawami. Dodatkowo młodzież zwiedziła Zamek Krzyżowców w Platamonas, wioskę u podnóży Masywu Olimpu zwaną Palios Panteleimonas.
Projekt unijny ,,STAŻ ZAGRANICZNY – OK. TO SIĘ LICZY” stał się ważnym i niezwykle atrakcyjnym elementem kształcenia w ZS Lidzbark.
W nowym roku szkolnym 2022/2023 będą również realizowane staże w Grecji uczniów wszystkich typów technikum kształconych w ZS Lidzbark.